Шејк за топење на масти

Доколку немате доволно време за вежби, тогаш припремете си го овој шејк.

Напиток кој е прекрасен за детоксикација и намалување на прекумерната количина на отпади и и токсини од вашето тело. Исто таа ја надополнува вашата енергија и прави да се чувствувате подобро и поздрави. Овој пијалок едноставно ќе го забрза вашиот метаболизам  и ќе ви помогне да ја зголемете вашата телесна тежина. Од друга страна, тоа е совршен пијалок кој дава неверојатно брзи резултати.

СОСТОЈКИ :

  • ½ лимон;
  • 1 краставица;
  • 1 мала лажичка изрендан ѓумбир;
  • 1 рака магданос;
  • 1/3 чаша вода.

Ставете ги состојките во блендер и помешајте ги додека не добиете питка смеса.

Уживајте во здравиот напиток кој можете да го консумирате секоја вечер пред спиење.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *